Переселенці, які мешкають у Чутівській громаді, отримали гуманітарний вантаж

Полтавська районна рада і районна військова адміністрація ще з початку війни залучили до гуманітарної допомоги країни ЄС зокрема, Бельгію, від якої цими днями вкотре прибуло 20 тонн різного вантажу.

Впродовж останніх місяців кількість переселенців у громадах Полтавського району істотно збільшується. Місцева влада сприяє забезпеченню людей, які покинули домівки та наразі проживають на території району, усім необхідним: від речей і харчування до даху над головою.

Цього разу чергову партію гумдопомоги отримала Чутівська громада, яка налічує понад 3 тисячі зареєстрованих родин внутрішньо переміщених осіб, при тому що загальна кількість її мешканців становить 12 тисяч. Така значна кількість людей, які сподіваються на допомогу громади, не лякає небайдужих до чужого горя місцевих жителів. Тож, окрім продуктів харчування, нових жителів забезпечують усім необхідним для побуту.

З-поміж великої кількості різних речей Світлана Петренко, головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту виконавчого комітету Чутівської селищної ради впевнено вибирає лише потрібні, заздалегідь продумані товари, адже вже знає, чого саме бракує переселенцям.

Водій Олександр на власному авто вже вдруге приїжджає отримати гуманітарну допомогу. Крім служби в територіальній обороні за можливості вантажить і возить необхідне, щоб допомогти переселенцям.

У вантажний автомобіль Олександра вмістилось багато ящиків зі взуттям, одягом, постільною білизною (рушниками, ковдрами тощо), навіть залишилось місце для шести валіз, про які просили люди.
У Чутівській громаді не обмежують кількість речей для видачі, а фасують й дають людям самим вибрати необхідне. Однак, це не стосується подушок, ковдр та рушників, яких іноді замало. Отримати речі можна у двох точках: місцевій дитячій бібліотеці та будинку культури. А доки батьки обирають речі, їх малеча може гратися іграшками, розмальовувати малюнки у створеному дитячому куточку.

Тож першочергове, про що потурбувалась Світлана при виборі речей, то це про іграшки для маленьких переселенців. І як вона розповідає, бачила, коли діти кріпко притискають іграшки до себе, ніби діляться теплом, а потім з новими улюбленцями бавляться вдома.
Часто саме Чутове стає «перевалочним» місцем, де люди, виїхавши з Харкова, купують харчі, заправляють авто у місцевих магазинах. У селищі забезпечують потреби і місцевого населення, і людей, які тікали від війни.

Фото: “Вісті”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *