Дерусифікація району: у Коломацькому знесли пам’ятник соратнику Леніна

Днями у Коломацькій громаді на вимогу Інституту нацпам’яті демонтували погруддя Дмитру Благоєву Ніколову – засновнику Комуністичної партії Болгарії, соратнику Леніна й одному з фундаторів Комуністичного Інтернаціоналу.

Про це повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

У офіційних листах до голови Коломацької сільської ради Євгена Почечуна за підписом заступника голови УІНП Володимира Тиліщака надано роз’яснення щодо необхідності демонтажу цього пам’ятника.


–«Відповідно до пп. «ґ» та «д» п. 4 частини першої ст. 1 Закону, до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії. Дмитро Благоєв Ніколов (1856 – 1924) – засновник Комуністичної партії Болгарії, один з засновників Комуністичного Інтернаціоналу (ІІІ Інтернаціонал). Комінтерн (Комуністичний інтернаціонал) було засновано у 1919 році за ініціативи В. Леніна.

Офіційно метою діяльності Комінтерну була організація «світової пролетарської революції», яка мала призвести до встановлення у країнах світу комуністичних режимів. Члени Комінтерну в інтересах СРСР проводили шпигунську, диверсійну та терористичну діяльність у країнах Заходу. Починаючи з середини 1920-х років Комінтерн використовувався керівництвом СРСР та ВКП (б) для впливу на політику комуністичних партій країн світу та здійснення їх так званої «більшовизації».

Зокрема, після 1927 року через Комінтерн керівництво ВКП (б) реалізовувало політику підпорядкування діяльності існуючих на той момент комуністичних партій інтересам Радянського Союзу», – зазначено у документі УІНП.


Очільник Коломацької ТГ  у офіційній відповіді Полтавському офісу УІНП висловив згоду передати погруддя болгарського комуніста до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *