Гуманітарний штаб Полтавської міськради не лишає без уваги жодного переселенця

Від початку війни Полтава надала прихисток для понад 50 тисяч переселенців. На сьогодні ще близько 27 тисяч – подали заявки на реєстрацію. Про це «Вістям» повідомив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

На території Полтави сьогодні працює дуже багато гуманітарних волонтерських груп, які в силу різних обставин сформувалися і працюють.  Полтавська міська рада відкрила гуманітарний штаб – у будівлі міськради та в міському будинку культури. В останньому переселенці можуть отримати все для забезпечення дітей – дитяче харчування, памперси тощо. В стінах міськради  переважно в черзі за харчами, одягом, засобами гігієни та ліками стоять люди, що проживають на квартирах.

Як працює система гуманітарної допомоги у міськраді «Вісті» пересвідчились особисто.

Близько 9 ранку у міськраді в черзі вже стоять десятки людей. Вони прийшли, щоб отримати гуманітарну допомогу: хтось одяг, хтось постільну білизну, хтось медикаменти. Підвал облаштували під пункт видачі речей, де працівники збирають борщові набори, фасують одяг, плетуть захисні маскувальні сітки з непридатних речей.

Завжди стриману та дещо сувору будівлю тепер важко впізнати. Другий поверх «забитий» одягом на різний вік та стать, канцелярією, дитячими іграшками. Там же працюють спеціалісти цілодобового кол-центру, куди можуть звертатися переселенці за телефоном:  0-800-502-230.

Щодня волонтери й працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розбирають речі, які приносять містяни та які надсилають закордонні міста-побратими.

Про складність роботи розповіла Людмила Василенко, начальниця відділу соціально-профілактичної роботи Полтавського міського центру соціальних служб.


–«Кожен повинен бути на своєму місці. Інколи й нам тяжко. Ми не тільки одяг підбираємо, а й обіймаємо, показуємо правила дихання, слухаємо історії людей, це допомагає їм зняти стрес. Дехто взагалі не може спілкуватися, бо відразу сльози ллються, дехто приходить злий на всіх. Тому ми намагаємось показати людині, що попри складність ситуації, є люди, які готові її підтримати», – ділиться жінка.


Полтавки, які активно допомагають переселенцям

Але всі труднощі для працівників стають не важливими, коли люди знаходять, приміром, кофтинку для дитини, чи взуття. Бо так вони знають, що малеча, яка й так залишилась без нормального життя, тепер хоча б тепло одягнута.

Не дивно, що й самі переселенці мають бажання допомагати таким же людям, які опинись у складних життєвих обставинах. Часто залишаються волонтерити у міськраді.

Так вчинила переселенка з Харкова Наталія. Понад місяць жінка знаходиться в Полтаві, що радо відкрила для неї обійми. Тому жінка вирішила своєю роботою віддячити гостинному місту. Свій дім вона вимушено покинула на 7 добу після вторгнення й масових обстрілів російськими окупантами Харкова.

Разом зі Світланою, працівницею освіти, що кілька тижнів допомагає внутрішньо переміщеним особам, Наталія сортує речі. Цього разу прибув великий вантаж з Грузії.

З радістю згадує жінка й про недавню зустріч зі своїм знайомим з Харкова. Він саме приїжджав у Полтаву за гуманітарною допомогою. Ніщо не замінить людське спілкування наживо, особливо в нинішніх умовах, коли через мобільний зв’язок тяжко чимось поділитись.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *