Змінами було скорочено тривалість як амбулаторно-поліклінічного, так і стаціонарного лікування.
Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до 722 наказу “Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)”.
Для пацієнтів з Covid-19 термін самоізоляції скоротили до 5 днів, повідомили у МОЗ.
–«Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Важливо, що йдеться лише про тестування методом ПЛР. Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати», – йдеться в повідомленні.
Раніше обов’язкова самоізоляція тривала 10 днів. Тобто з часу появи симптомів або від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.
Окрім того, МОЗ змінило вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок Covid-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із людиною, в якої підтвердили коронавірус.
Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.
За добу 7 лютого у Полтавському районі виявили 676 нових підтверджених випадків COVID-19.
