У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що 2022 рік буде останнім роком пандемії COVID-19.
Свої сподівання розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час години запитань до уряду.
« Вакцина, противірусні препарати прямої дії, менш агресивні штами SARS-CoV-2 – це чіткі сигнали що людство зможе подолати COVID-19», – сказав Ляшко.
Він зазначив, що поява вакцини і прагнення всіх країн світу досягнути високих рівнів охоплення щепленнями дає можливість сподіватися, що 2022 рік буде останнім для пандемії.
Міністр додав, що у найближчі тижні Україна вийде на новий пік захворюваності COVID-19. Кількість випадків інфікування може становити 40-60 тисяч на добу, що у 2 рази вище за пікові значення минулої хвилі.
Проте, він прогнозує, що завдяки вакцинації в Україні буде на третину менше померлих, ніж на піку минулої хвилі.
Також Голова МОЗ розповів, які ліки закупила Україна для лікування коронавірусу.
« Для лікування пацієнтів в стаціонарних умовах до лікарень вже доставлено понад 66 000 флаконів “Ремдисивіру” та понад 7 000 флаконів “Тоцилізумабу” – новітніх препаратів, які були закуплені централізовано. Для недопущення погіршення стану та переходу із легкого ступеню тяжкості до середнього та важкого в першу чергу для пацієнтів із груп ризику, МОЗ підписано договір про поставку 300 000 курсів “Монлупіравіру” – препарату для амбулаторного лікування COVID-19, який в минулу середу було екстерно допущено до медичного застосування », – уточнив очільник МОЗ.
Окрім того, за його словами, вже підписано попередній договір на поставку 300 000 курсів лікування препаратом “Паксловіт”, виробництва Pfizer , для амбулаторного лікування.
Він має прибути в Україну протягом першого кварталу 2022 року.
Читайте також:
За добу у районі додалося понад 600 нових хворих на ковід
